BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Борисов: Оценката на Moody’s ни задължава да довършим работата си докрай

Борисов: Оценката на Moody’s ни задължава да довършим работата си докрай

„Moody’s“ повиши дългосрочния рейтинг на България в чуждестранна и местна валута на „Baa1“ със стабилна перспектива

Публикувана: 10 Oct 2020 | 10:50

„Moody’s повиши дългосрочния рейтинг на България в чуждестранна и местна валута на Baa1 със стабилна перспектива. Една от основните причини за повишения рейтинг е напредъкът на България по присъединяването към Еврозоната и успешно проведените реформи. Международните експерти отчитат подобряване на дълговия профил на България, надежден валутен борд и добра бюджетна политика. Стабилната перспектива на Moody’s разчита, че и следващото правителство ще запази благоразумната фискална политика с балансиран бюджет на държавното управление“. Това написа в профила си във Фейсбук премиерът Бойко Борисов.

„За последните два месеца това е втората авторитетна международна агенция, която дава позитивна оценка на България. И то в момент, в който икономиките на всички страни в света страдат заради пандемията. Поредното международно признание за нашата фискална политика ни задължава да довършим работата си докрай и да не допускаме отклоняване от курса“, категоричен е той.

Черно море

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!