BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Камион с круши и чушки се обърна на магистралата и спря движението

Камион, койно транспортира селскостопанска продуция се обърна на магистрала „Тракия” в посока София. Това беше причина за затваряне на десет-километров участък от платното за столицата часове наред.

Най-вероятната причина за инцидента е заспиване на шофьора на товарния автомобил с турска регистрация. Той е превозвал 20 тона чушки и круши. Около 12 часа той беше изтеглен с помощта на две тежки машини, предаде NOVA.

Инцидентът става към 8.30 часа. Тогава ТИР-ът внезапно напуснал пътното платно. Влязъл в канафката, блъснал се в мантинелата и скъсал 60 метра от предпазното съоръжение. След това се върнал обратно на шосето.

Ремаркето поднесло и камионът се обърнал. Тирът застава така, че напълно препречва движението в посока София. „Най-вероятно турският шофьор е заспал, губи управлението и тирът се обръща на пътя”, обясни комисар Виктор Празов, началник “Охранителна полиция” – Пловдив.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!